Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

admin

„Prymus Pomorza i Kujaw”

Urząd Marszłkowski w Bydgoszczy ogłosił listę stypendystów projektu „Prymus Pomorza i Kujaw” w naborze na rok szkolny 2016/2017. Znalazło się na niej 16 uczniów powiatu nakielskiego.
Stypendia „Prymus Pomorza i Kujaw” wynoszą po 3 tysiące złotych na rok szkolny. Lista stypendystów poniżej. Czytaj dalej

Więcej za wodę i ścieki

DSC_1270Od maja bieżącego roku usługobiorcy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Mroczy sp. z o.o. zapłacą więcej za zużytą wodę i odprowadzone ścieki. Nowe stawki zaakceptowali radni mroteckiej Rady Miejskiej. Cena 1 metra sześciennego wody wzrośnie o 5 groszy, a odprowadzonych ścieków – o 10 groszy.
Czytaj dalej

Burmistrz musi zapłacić

Spór między Józefem i Kamilą Maroszami a burmistrzem Kcyni Piotrem Hemmerlingiem trwa już od 2011 roku. Przyczyną waśni jest wpis, który Hemmerling zamieścił na swoim oficjalnym blogu. Maroszowie uważają, że uderzył on w ich dobra osobiste. Sprawa trafiła do sądu cywilnego. Czytaj dalej

Gdzie pojawią się nowe parkingi?

GDZIE POJAWIĄ SIĘ NOWE PARKINGIRadny Rady Miejskiej w Nakle Jan Światłowski przypomniał o interpelacji sprzed 18 miesięcy dotyczącej miejsc parkingowych. Poinformował, że półtora roku temu burmistrz miasta i gminy Nakło miał zinwentaryzować miejsca, które docelowo mają spełniać funkcje parkingów w Nakle w związku z rosnącą liczbą pojazdów.
Czytaj dalej

Zażarta walka

Głosując nad budżetem gminnym, radni głosowali również nad projektem powstania kosztownego placu zabaw w parku 700-lecia w Nakle. Tym bardziej dziwi fakt, że dwa miesiące po zatwierdzeniu budżetu, po rozstrzygnięciu już przetargu na budowę tego placu zabaw, radny Rady Miejskiej w Nakle Bolesław Kalisz zaczął sugerować, aby pieniądze przeznaczone na budowę placu zabaw przekazać jednak na monitoring.
Czytaj dalej

Nakło w czołówce

Zestawienie środków pozyskanych w 2013 roku1 620 zł na dorosłego mieszkańca gminy – tyle funduszy dostała w ubiegłym roku gmina Nakło. Pieniądze pozyskane przez gminę Nakło w ubiegłym roku to niebagatelna suma. Radny Henryk Podejko podczas sesji Rady Miejskiej w Nakle zaprezentował zestawienie pozyskanych funduszy.
Czytaj dalej

Najmłodsze sołectwo w gminie

spotkanie sprawozdawcze w lubaszczuUrządzenie alei spacerowej, bieg uliczny dla dzieci, festyn rodzinny i nowe barierki drogowe – to najważniejsze punkty sprawozdania, które zostało przedstawione podczas zebrania mieszkańców sołectwa Lubaszcz.
Czytaj dalej