Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Uncategorized

„Prymus Pomorza i Kujaw”

Urząd Marszłkowski w Bydgoszczy ogłosił listę stypendystów projektu „Prymus Pomorza i Kujaw” w naborze na rok szkolny 2016/2017. Znalazło się na niej 16 uczniów powiatu nakielskiego.
Stypendia „Prymus Pomorza i Kujaw” wynoszą po 3 tysiące złotych na rok szkolny. Lista stypendystów poniżej. Czytaj dalej

Problem z procentami

krollAdam Kroll – sołtys Grocholina nie żyje w najlepszych stosunkach z władzami Banku Spółdzielczego w Kcyni. Swego czasu był on członkiem rady nadzorczej tego banku, jednak został z tej funkcji odwołany. Za co? Bo jak twierdzi, głośno powiedział prawdę. A na potwierdzenie swoich słów pokazuje wyrok sądu. Trudno o mocniejsze argumenty. Pan Adam z pozycji członka rady nadzorczej banku odwołany został za list, który opublikował portal kcynia.info.
Czytaj dalej

Pozytywnie zakręcona

dsc_001930 lat – mało który zakład pracy może pochwalić się tak długim czasem funkcjonowania. Powód do dumy ma właścicielka nakielskiego Salonu Fryzjerskiego „Iga” Jadwiga Kropińska, która od 30 lat z powodzeniem prowadzi swój salon. Poniżej rozmowa z nią. Mówi w nim m.in. o historii salonu, jak i o fryzjerstwie.

Czytaj dalej

„Śpiąca królewna?”

Niepokojąc się o los swojej sąsiadki, mieszkająca w Nakle kobieta postanowiła zawiadomić odpowiednie służby o tym, że od kilku dni nie może nawiązać kontaktu ze znajomą. W trosce o jej los poprosiła o przybycie funkcjonariuszy straży pożarnej, którzy w asyście policji w środę, 29 stycznia, zjawili się pod wskazanymi drzwiami przy ulicy Rudki w Nakle.
Czytaj dalej

„Maturę tanio kupię”

Prezentacje maturalne przygotowywane przez maturzystów na ustny egzamin z języka polskiego nie cieszą się najlepszą sławą. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że spora część uczniów nie tylko nie pisze prac samodzielnie, ale wręcz kupuje „gotowce”, w całości napisane przez kogoś innego.
Czytaj dalej

System śmieciowy

wn_trze_minipszokaCentrum Ekologiczno-Kulturalne w Trzeciewnicy już w dniu uroczystego otwarcia posłużyło nakielskim urzędnikom jako miejsce konferencji dotyczącej gospodarki odpadami na terenie miasta i gminy Nakło.
Czytaj dalej

Najwięcej pieniędzy zebrano w gm. Szubin

Aukcja WOŚP w KcyniWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz dwudziesty drugi. Niedziela, podczas której na każdym kroku można było spotkać charakterystyczne czerwone serduszka, a w telewizji co kilka minut pojawiała się twarz znanego wszystkim okularnika Jurka Owsiaka to dzień, w którym każdy mógł pomóc. Nie trzeba było dużych funduszy i wielkich gestów, wystarczyły „drobne” wrzucone do puszki wolontariusza. Każda złotówka jest cenna, każdy grosz się liczy. Najważniejsza jest chęć niesienia pomocy innym i wspólny cel w tym wyjątkowym dniu łączącym całą Polskę. W bieżącym roku wolontariusze zbierali na ratowniczy sprzęt medyczny dla dzieci i na godną opiekę seniorów.
Czytaj dalej

Sporą część pieniędzy pochłonie budowa nakielskiej obwodnicy

tchDSC_1345Szesnastu radnych było za, a pięciu (z klubu radnych PiS) wstrzymało się od głosu – tak przebiegło głosowanie nad uchwaleniem budżetu miasta i gminy Nakło na 2014 rok. Sporą część pieniędzy z tego budżetu pochłonie budowa północno-południowego obejścia Nakła. Jeszcze więcej zostanie przeznaczone na oświatę, czyli utrzymanie szkół, wynagrodzenia dla nauczycieli itd.
Czytaj dalej