Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Mrocza

Więcej za wodę i ścieki

DSC_1270Od maja bieżącego roku usługobiorcy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Mroczy sp. z o.o. zapłacą więcej za zużytą wodę i odprowadzone ścieki. Nowe stawki zaakceptowali radni mroteckiej Rady Miejskiej. Cena 1 metra sześciennego wody wzrośnie o 5 groszy, a odprowadzonych ścieków – o 10 groszy.
Czytaj dalej

Wyrok jeszcze w lutym?

Być może jeszcze w lutym br. zapadnie wyrok w sprawie Sławomira G. – byłego policjanta Posterunku Policji w Mroczy (aktualnie komisariatu), który w związku z wykonywaniem obowiązków społecznego kuratora sądowego miał dopuścić się czynności seksualnej z nieletnim Szymonem Sn. – mieszkańcem gminy Mrocza.
Czytaj dalej

Żale radnego Marka Wenerskiego

wenerski– Mam żal do pana, panie przewodniczący, że pan się ze mną nie skontaktował odnośnie do uchwał o podatkach od środków transportowych – tak oznajmił radny Marek Wenerski podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej w Mroczy.
Podczas obrad przyjęto nowe stawki podatków od środków transportu. Jak uzasadniał Wenerski, te obowiązujące w gminie Mrocza są jednymi z najwyższych w kraju.
Czytaj dalej

Chcą 100-złotowej podwyżki diet

RosinskiSołtysi z terenu gminy Mrocza chcą mieć wyższe diety. Przydałoby się również im to, by wraz z radnymi mogli zgłaszać swoje wnioski podczas sesji rady miejskiej. Obie kwestie być może zostaną rozwiązane w najbliższych tygodniach. Czytaj dalej

Koalicyjno-opozycyjne starcie fiskalne

Dużo słów takich jak: populizm, równość, sprawiedliwość padło podczas debaty związanej z kwestią uchwalenia wysokości podstawy podatku rolnego na przyszły rok w gminie Mrocza. Konkretnej kwoty nie uchwalono, a ten temat powróci najprawdopodobniej podczas najbliższej sesji. Inną kwestią jest to, czy ta debata ujawniła podział gminy na miasto i wieś?
Czytaj dalej

Kto ją utrzyma zimą?

tiry lepszePrzez kilka kolejnych lat mrotecka obwodnica będzie drogą gminną. Burmistrz miasta i gminy Mrocza Leszek Klesiński uważa, że konieczne są rozmowy, kto będzie ponosić koszty utrzymania tej drogi zimą – gmina czy województwo.
Czytaj dalej

W oczekiwaniu na odpowiedź z PZPC

szklarskiTzw. renegocjacja umowy pomiędzy Polskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów a mroteckim samorządem gminnym związana z funkcjonowaniem Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Mroczy, o co dopytują się radni gminni z klubu „Niezależni”, znajduje się w tej chwili w zawieszeniu i zależna jest od tego, co ustali Ministerstwo Turystyki i Sportu. A tam pieniędzy na 2014 rok jest mniej, niż było dotychczas.
Czytaj dalej