Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Kcynia

„Jestem tylko impulsem”

Wywiad z Adamem ZubrzyckimBardzo młody człowiek o bardzo wyrazistych przekonaniach. W ubiegłym tygodniu otrzymał tytuł „Społecznik Roku 2014”, który przyznały mu władze gminy Kcynia. Kim jest kcynianin Adam Zubrzycki i co sądzi o swojej nagrodzie? Czytaj dalej

Kroll wciąż walczy

Wyjaśnienie nieścisłości w artykuleAdam Kroll, tak jak obiecał, nie porzuca sprawy Banku Spółdzielczego w Kcyni. Jego wystąpienie, dotyczące niewłaściwych praktyk, jakie w jego ocenie funkcjonują w kcyńskim banku, wzbudziło niemałą wrzawę w trakcie sesji Rady Miejskiej w Kcyni.
Czytaj dalej

Zasłużone nagrody

społecznik roku (2)Cały wachlarz emocji można było obserwować na twarzach mieszkańców gminy Kcynia, nominowanych do tytułu „Społecznik Roku 2014”. Były uśmiechy, zawstydzenie i wiele łez wzruszenia. Większość z nominowanych to bardzo skromni ludzie, którzy za swoje codzienne trudy nie liczą nawet na zwykłe „dziękuję”.
Czytaj dalej

„Technologicznie drogi się zużywają”

hemmerling– Te wszystkie asfalty się kiedyś kończą – stwierdził burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling. – Technologicznie drogi się zużywają i my robimy wszystko, co w naszej mocy, by je naprawiać – dodał. Listopadowa sesja Rady Miejskiej w Kcyni nie obyła się bez debat o stanie dróg.
Czytaj dalej

„Nie doczekacie się”

wołnska– Byście chcieli mieć w Kcyni opozycję. Tylko taką opozycje, która będzie waszą opozycją, a tego się w Kcyni nie doczekacie – grzmiał radny powiatu nakielskiego Ryszard Bagnerowski (PSL) w czwartek, 28 listopada, podczas sesji Rady Miejskiej w Kcyni. Obrady obfitowały w szereg potyczek słownych pomiędzy przewodniczącą tej rady Gabrielą Repczyńską (Razem dla Gminy Kcynia) a Bagnerowskim. Uprzedzając z góry wszystkie fakty trzeba stwierdzić, że w kuluarowych rozmowach wielu świadków tych rozmów stwierdziło zgodnie, że były one niepotrzebne i niewiele wniosły do meritum spraw.
Czytaj dalej

Były karczemne wymiany zdań

repczyńska57,00 zł za kwintal żyta – to podstawa do naliczenia podatku rolnego w gminie Kcynia na 2014 rok. Utrzymano stawkę z 2013 roku. Niejednomyślnie taką decyzję podjęli radni podczas sesji Rady Miejskiej w Kcyni w czwartek, 28 listopada. Niestety, zamiast spokojnej i merytorycznej dyskusji nie obyło się bez karczemnych wymian zdań.

Czytaj dalej

„Nowiny Kcyńskie”. Jakie nowiny?

NowinyWydawany przez kcyński ratusz biuletyn informacyjny pt. „Nowiny Kcyńskie” ma być odpowiedzią na postulaty mieszkańców gminy, którzy są, jak twierdzi radny gminny Edmund Kroll, niedoinformowani na temat działań samorządu. I przy okazji jest pewnego rodzaju powtórką z historii.
Czytaj dalej