Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Rolnictwo

Powiat nakielski czysty

droga siemiatyczJak informuje biuro Głównego Inspektoratu Weterynarii prawdopodobieństwo wystąpienia afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce jest bardzo wysokie. Jednak w powiecie nakielskim nie ma bezpośredniego zagrożenia zaistnienia tej choroby.
Czytaj dalej

Spotkanie w Senacie RP

KOMISJA– Rolnictwo ekologiczne w Polsce się skończyło, nim się jeszcze dobrze nie zaczęło – mówi Danuta Pilarska, rolniczka ekologiczna z Retkowa (gm. Szubin), przewodnicząca zarządu głównego Stowarzyszenia Ekoland o planach Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi związanych z nową perspektywą unijną na lata 2014-2020.
Czytaj dalej

Agroturystyka to biznes

Telesfor i Maria Horodeccy

Telesfor i Maria Horodeccy

Maria i Telesfor Horodeccy z Olszewki (gmina Nakło) zostali laureatami prestiżowego konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w województwie kujawsko-pomorskim. Zdobyli główną nagrodę. Wręczono ją podczas uroczystej gali, która odbyła się we wtorek, 24 września.

Czytaj dalej

Zaproszenie dla rolników

informacja

Zaproszenie na szkolenie

Centrum Techniki Rolniczej przy Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie organizuje 27 września br. kolejne praktyczne szkolenie, tym razem poświęcone technice ochrony roślin. Temat ten nie jest przypadkowy, bo już od przyszłego roku obowiązywać będą nowe, zaostrzone regulacje prawne zmierzające do dalszego ograniczenia zagrożeń dla środowiska związanych ze stosowaniem środków ochrony roślin. Zagrożenia te można w dużym stopniu ograniczyć przez dobór odpowiednich technik opryskiwania i parametrów pracy.  Czytaj dalej

Nakielskie akcenty festynu „Barwy Lata, Dary Jesieni”

Starostowie dożynek w Przysieku – Danuta Pilarska i Kazimierz Chodorowski

Starostowie dożynek w Przysieku – Danuta Pilarska i Kazimierz Chodorowski

XIX Krajowe Dożynki Ekologiczne połączone z festynem pn. „Barwy Lata, Dary Jesieni” oraz z wydarzeniami promującymi produkcję ziemniaków i wieprzowiny tradycyjnie już odbyły się w podtoruńskim Przysieku. Odbyły się one w sobotę, 14 września. Nie zabrakło gości z terenu powiatu nakielskiego. Organizatorem całości był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Czytaj dalej