Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Nakło

Burmistrz musi zapłacić

Spór między Józefem i Kamilą Maroszami a burmistrzem Kcyni Piotrem Hemmerlingiem trwa już od 2011 roku. Przyczyną waśni jest wpis, który Hemmerling zamieścił na swoim oficjalnym blogu. Maroszowie uważają, że uderzył on w ich dobra osobiste. Sprawa trafiła do sądu cywilnego. Czytaj dalej

Gdzie pojawią się nowe parkingi?

GDZIE POJAWIĄ SIĘ NOWE PARKINGIRadny Rady Miejskiej w Nakle Jan Światłowski przypomniał o interpelacji sprzed 18 miesięcy dotyczącej miejsc parkingowych. Poinformował, że półtora roku temu burmistrz miasta i gminy Nakło miał zinwentaryzować miejsca, które docelowo mają spełniać funkcje parkingów w Nakle w związku z rosnącą liczbą pojazdów.
Czytaj dalej

Zażarta walka

Głosując nad budżetem gminnym, radni głosowali również nad projektem powstania kosztownego placu zabaw w parku 700-lecia w Nakle. Tym bardziej dziwi fakt, że dwa miesiące po zatwierdzeniu budżetu, po rozstrzygnięciu już przetargu na budowę tego placu zabaw, radny Rady Miejskiej w Nakle Bolesław Kalisz zaczął sugerować, aby pieniądze przeznaczone na budowę placu zabaw przekazać jednak na monitoring.
Czytaj dalej

Nakło w czołówce

Zestawienie środków pozyskanych w 2013 roku1 620 zł na dorosłego mieszkańca gminy – tyle funduszy dostała w ubiegłym roku gmina Nakło. Pieniądze pozyskane przez gminę Nakło w ubiegłym roku to niebagatelna suma. Radny Henryk Podejko podczas sesji Rady Miejskiej w Nakle zaprezentował zestawienie pozyskanych funduszy.
Czytaj dalej

Najmłodsze sołectwo w gminie

spotkanie sprawozdawcze w lubaszczuUrządzenie alei spacerowej, bieg uliczny dla dzieci, festyn rodzinny i nowe barierki drogowe – to najważniejsze punkty sprawozdania, które zostało przedstawione podczas zebrania mieszkańców sołectwa Lubaszcz.
Czytaj dalej

Nierówna walka

Wyrównanie terenu w bielawachMieszkańcy sołectwa Bielawy czują się oszukani. – Z naszym zdaniem nikt się nie liczy! – krzyczeli, wyjątkowo zgodnie mieszkańcy Bielaw podczas zebrania sołeckiego, które odbyło się w środę, 26 lutego. Co do innych kwestii zgody nie ma. Jest za to działka, która stanowi początek wszystkich wiejskich sporów.
Czytaj dalej

Po co to komu?

czy WARTO CHODZICCzy warto przychodzić na zebrania sołectw i samorządów na terenie gminy Nakło? Takie pytania często zadają sobie mieszkańcy i wnioskując po frekwencji na tego typu zgromadzeniach, większość z nich odpowiada przecząco.
Czytaj dalej

Zapchane chodniki

wiatyWiaty przy ulicy Poznańskiej w Nakle są ustawione w taki sposób, że utrudniają przejście pieszym. Mieszkańcy zgromadzeni podczas spotkania Samorządu Mieszkańców nr 9 w Nakle postulowali przesunięcie wiat, tak by można było swobodnie się poruszać.
Czytaj dalej

Przyjdą zmiany?

burmistrz chceBurmistrz miasta i gminy Nakło Sławomir Napierała podczas spotkania nakielskiego Samorządu Mieszkańców nr 9 wspomniał o tym, że ma powstać analiza dotycząca ulic w Nakle. Na razie to tylko pomysł, ale prawdopodobne, że w przyszłości część ulicy Bydgoskiej zamieniona zostanie na drogę jednokierunkową po to, by zyskać miejsce na parking.
Czytaj dalej