Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Miesięczne archiwum: Listopad 2013

O tym się nie mówi! Można było uniknąć zabójstwa Kamila G.?

3Ekspertyza wykazała, że nakielanin Kamil G. – zamordowany niedawno 16-latek został uduszony. Oprawcy użyli paska. Zdaniem śledczych wcześniej nastolatek był wielokrotnie gwałcony i okaleczany. Przypuszczalnie tego okrutnego mordu można było uniknąć. Takiego zdania jest ojciec Jakuba R. – 16-latka, który tego feralnego wieczoru był w mieszkaniu, w którym doszło do zabójstwa. Prokuratura nie wiąże go jednak z tym morderstwem. Rodzice Jakuba R. prosili policjantów, aby ci udali się do wskazanego przez nich mieszkania, mając na względzie przebywającego w nim nieletniego Kamila G. Sprawą zainteresowała się Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Czyżby faktycznie policjanci zlekceważyli prośby rodziców Jakuba R. proszących o podjęcie interwencji?
Czytaj dalej

Koniec prac i chaosu komunikacyjnego

s1Kierowcy i piesi w pełni mogą już korzystać z nakielskich jezdni i chodników zmodernizowanych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (w skrócie NPPDL). Mowa o ulicach: Bydgoskiej, ks. Piotra Skargi i Dworcowej. W środę, 20 listopada, oficjalnie oddano te ulice do użytku. Zanim jednak na ulicach wzmógł się ruch pojazdów – „ojcowie sukcesu” przecięli wstęgę, a proboszcz Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle ks. Tadeusz Michalak poświęcił te ulice.
Czytaj dalej

„Klasyczne kuszenie”?

O biogazowni rozmawiano w środę, 20 listopada, w Polichnie. Ma ona stanąć w Rozwarzynie. Swoje argumenty przemawiające za budową biogazowni podali przedstawiciele potencjalnego inwestora. Uczestnicy spotkania mówili o swoich wątpliwościach.
Czytaj dalej

Akceptacja stawek bez uwag

DSC_0449Radni sadkowskiej Rady Gminy bez uwag zaakceptowali nowe stawki podatku od nieruchomości oraz od środków transportowych, jak również średnią cenę skupu żyta, którą ustalono na poziomie 55 zł za 1 kwintal. Ta kwota to baza do ustalenia podatku rolnego.
Czytaj dalej

Wójt nie zabrał głosu w sprawie

wojtIMG_0004Ani wójt gminy Sadki Zygmunt Gliszczyński, ani radca prawny Urzędu Gminy w Sadkach Wiesław Kowalski nie zabrali głosu w sprawie niekorzystnej dla sadkowskiego samorządu gminnego. Dotyczy ona bezpodstawnie pobranych od mieszkańców opłat za podłączenie przyłącza do komunalnych urządzeń zaopatrzenia w wodę i kanalizację.
Czytaj dalej

Żale radnego Marka Wenerskiego

wenerski– Mam żal do pana, panie przewodniczący, że pan się ze mną nie skontaktował odnośnie do uchwał o podatkach od środków transportowych – tak oznajmił radny Marek Wenerski podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej w Mroczy.
Podczas obrad przyjęto nowe stawki podatków od środków transportu. Jak uzasadniał Wenerski, te obowiązujące w gminie Mrocza są jednymi z najwyższych w kraju.
Czytaj dalej

Chcą 100-złotowej podwyżki diet

RosinskiSołtysi z terenu gminy Mrocza chcą mieć wyższe diety. Przydałoby się również im to, by wraz z radnymi mogli zgłaszać swoje wnioski podczas sesji rady miejskiej. Obie kwestie być może zostaną rozwiązane w najbliższych tygodniach. Czytaj dalej

Kobieta zastała w swoim mieszkaniu zwłoki 16-latka

zabojstwonaklo (1)Do makabry doszło w nocy z 12 na 13 listopada w jednym z mieszkań przy ulicy Jackowskiego w Nakle. 23-letni Dawid R. oraz 19-letni Jakub D. – mieszkańcy Nakła najprawdopodobniej zamordowali 16-letniego Kamila G., również nakielanina. Zwłoki ujawniła w swoim mieszkaniu matka jednego z domniemanych zabójców. Do sprawy zatrzymany został także 16-latek, któremu prokurator przedstawił zarzut uszkodzenia ciała ofiary. O losie nieletniego zdecyduje sąd rodzinny. Nadmieńmy, iż ów 16-latek uczęszczał z Kamilem G. do tej samej klasy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nakle.
Czytaj dalej