Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Miesięczne archiwum: Grudzień 2013

Do sądu skierowano akt oskarżenia!

Do sądu skierowano akt oskarżenia. Dotyczy on jednego z mieszkańców Gorzenia – Marka W. Jest on podejrzany o znęcanie się nad rodziną. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył jeden z członków rodziny Marka W. Nadal Prokuratura Rejonowa w Nakle ustala, czy policjanci nie przekroczyli swoich uprawnień, dokonując obrażeń ciała Marka W.
Czytaj dalej

„Oburzające i niezgodne z prawdą!”

Po kilku miesiącach „rządów” Ilony Świstowskiej, której starosta nakielski Tadeusz Sobol powierzył obowiązki Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nakle, światło dzienne ujrzała skarga, której autorami są pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle. Zdaniem rzecznik prasowej tej stacji pracownicy nie są autorami skargi, o czym ma świadczyć oświadczenie, pod którym mieli podpisać się ci, którzy nie zgadzają się z zarzutami w niej stawianymi.
Czytaj dalej

Burmistrz „interweniował”!

napieralaDopiero wyjaśnienia burmistrza miasta i gminy Nakło Sławomira Napierały przekonały radnych nakielskiej Rady Powiatu. Wyjaśnienia dotyczyły spółdzielni socjalnej, do której utworzenia przymierzają się dwa nakielskie samorządy – gminny i powiatowy. Wątpliwości mieli radni opozycji w radzie powiatowej.
Czytaj dalej

Sposób na dotarcie do klienta

Właściciel jednego z komisów samochodowych w Nakle znalazł sposób na dotarcie do klienta. Wystawia auta na chodnik, którym codziennie podąża wiele osób, w tym ludzie udający się do Starostwa Powiatowego w Nakle. Pojazdy są bowiem pozostawiane tuż przy wejściu do starostwa. Nie podoba się to osobom udającym się do starostwa, które twierdzą, że zabiera im się miejsca parkingowe, których brakuje przy starostwie.

Czytaj dalej

Niespełna 5 mln zł na drogi powiatowe

DSC_0633Radni nakielskiej Rady Powiatu, w tym nawet radni opozycji zatwierdzili przyszłoroczny budżet nakielskiego samorządu powiatowego. Podczas wyrażania opinii zwracali uwagę na znikomą liczbę zaplanowanych zadań inwestycyjnych. Uznali jednak, że dadzą kredyt zaufania z uwagi na zamierzenia rządzących. Po rozliczeniu tegorocznego budżetu Starostwo Powiatowe w Nakle chce zaciągnąć kredyt konsolidacyjny, który umożliwi realizację większej liczby zadań inwestycyjnych, w tym drogowych, na które zaplanowano niespełna 5 mln zł.
Czytaj dalej

Urzędnicy przekroczyli swoje uprawnienia?

dwDSC_0635Budynek zlokalizowany przy ulicy Dworcowej w Nakle stał się przedmiotem postępowania prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Nakle pod nadzorem nakielskiej prokuratury. Zmierza ono do ustalenia przyczyn nabycia przez Urząd Miasta i Gminy w Nakle budynku, który jak to swego czasu określił radny nakielskiej Rady Miejskiej Bolesław Kalisz „umiera na stojąco”. Żeby tego było mało za rządów poprzedniego burmistrza miasta i gminy Nakło Zenona Grzegorka wykonano projekt na wykonanie w budynku sześciu mieszkań. Niestety, za projektem nie poszły żadne pieniądze na wykonanie tych mieszkań. Był to więc projekt dla projektu, z perspektywy czasu ok. 40 000 zł wyrzucone w błoto.
Czytaj dalej

Odszedł nieoczekiwanie

szotW piątek, 13 grudnia, zmarł Zygmunt Szot – człowiek obdarzony nietuzinkowym talentem. Był przyjacielem Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle. Prowadził szereg warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży.
Czytaj dalej

Ksawery kosztował „powiat” 91 500 zł!

komisjaDSC_0370Głównie o przyszłorocznych zamierzeniach mówiono podczas piątkowego (13 grudnia) posiedzenia nakielskiej komisji bezpieczeństwa i porządku. Zaopiniowano projektu budżetu nakielskiego samorządu powiatowego zaplanowany na realizację zadań z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Przyjęto też przyszłoroczny plan pracy wspomnianej komisji. Ponadto omówiono sprawy bieżące. Padła przerażająca kwota 91 500 zł. Tyle Starostwo Powiatowe w Nakle wydało na odśnieżanie dróg powiatowych. Ta kwota dotyczy raptem 3 dni odśnieżania dróg.
Czytaj dalej

Pokrzywdzony zażądał pieniędzy

Do sądu w Nakle skierowano akt oskarżenia. Emilianowi G. z Kosowa (gmina Mrocza), który na początku września br. w Nakle dotkliwie pobił kierowcę autobusu Janusza B., grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 4 lat. Mężczyzna przystał jednak na propozycję pokrzywdzonego, który zażądał pieniędzy na poczet zadośćuczynienia.
Czytaj dalej