Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Miesięczne archiwum: Styczeń 2014

Gwałciciel zaatakował w lesie

areszt.nak141-letni mieszkaniec powiatu pilskiego napadł na 36-letnią kobietę, zaciągnął do lasu, zgwałcił i uciekł. Policjanci z komendy w Nakle dotarli do sprawcy. Został on tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 19 stycznia, w godzinach popołudniowych na drodze leśnej w okolicach Jadwiżyna (gm. Sadki). Czytaj dalej

Lodowisko ma być gotowe na ferie zimowe

lodowisko

Ambitny plan dotyczący lodowiska, jakie ma powstać przy basenie w Nakle, zakłada, że w sobotę, 1 lutego,
pojawią się na nim pierwsi łyżwiarze. – Niestety, lodowisko jest niezadaszone, dlatego jesteśmy zależni od pogody. A z tą jesteśmy cały czas na bakier – informuje Szymon Rostkowski, prezes zarządu Nakielskiej Administracji Domów Mieszkalnych. Przed wizytą na lodowisku najlepiej odwiedzić stronę internetową Naquariusa, aby sprawdzić, czy wszystko działa jak powinno.

Czytaj dalej

Ok. 20% badanych uzyskało nieprawidłowe wyniki

zdjęcie2Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle zostali przebadani w kierunku nietolerancji laktozy. Badania przeprowadziła magister dietetyki Klaudia Łochocka z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, obecnie doktorantka w Klinice Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, współpracująca ze Studiem Stylizacji i Urody mgr Jolanty Madaj w Nakle.
Czytaj dalej

Zarządca drogi ma zastrzeżenia!

Zarządca drogi krajowej nr 10 przebiegającej przez Sadki nie zatwierdził projektu decyzji o warunkach zabudowy dotyczącego planowanej budowy w Sadkach „Polo Marketu” – przy ulicy Przemysłowej. Według niego jego lokalizacja przy tej ulicy zwiększyłaby ruch pojazdów na skrzyżowaniu drogi powiatowej z krajową „dziesiątką”.
Czytaj dalej

Sanitariusz groził atakiem terrorystycznym!

jedenSanitariusz z „Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie” usłyszał zarzut i został objęty policyjnym dozorem. Z policyjnych ustaleń wynika, iż 49-latek wysłał do jednej ze stacji telewizyjnych SMS-a z wiadomością o planowanym zamachu terrorystycznym w warszawskim metrze. Sanitariusz, który wyznał, że miał to być żart, odpowie za swój czyn. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. W sprawę uwikłano 20-letnią nakielankę, która jak twierdzi, przeżyła chwile grozy. 

Czytaj dalej

System śmieciowy

wn_trze_minipszokaCentrum Ekologiczno-Kulturalne w Trzeciewnicy już w dniu uroczystego otwarcia posłużyło nakielskim urzędnikom jako miejsce konferencji dotyczącej gospodarki odpadami na terenie miasta i gminy Nakło.
Czytaj dalej