Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Miesięczne archiwum: Luty 2014

Problem z procentami

krollAdam Kroll – sołtys Grocholina nie żyje w najlepszych stosunkach z władzami Banku Spółdzielczego w Kcyni. Swego czasu był on członkiem rady nadzorczej tego banku, jednak został z tej funkcji odwołany. Za co? Bo jak twierdzi, głośno powiedział prawdę. A na potwierdzenie swoich słów pokazuje wyrok sądu. Trudno o mocniejsze argumenty. Pan Adam z pozycji członka rady nadzorczej banku odwołany został za list, który opublikował portal kcynia.info.
Czytaj dalej

Zapchane chodniki

wiatyWiaty przy ulicy Poznańskiej w Nakle są ustawione w taki sposób, że utrudniają przejście pieszym. Mieszkańcy zgromadzeni podczas spotkania Samorządu Mieszkańców nr 9 w Nakle postulowali przesunięcie wiat, tak by można było swobodnie się poruszać.
Czytaj dalej

Przyjdą zmiany?

burmistrz chceBurmistrz miasta i gminy Nakło Sławomir Napierała podczas spotkania nakielskiego Samorządu Mieszkańców nr 9 wspomniał o tym, że ma powstać analiza dotycząca ulic w Nakle. Na razie to tylko pomysł, ale prawdopodobne, że w przyszłości część ulicy Bydgoskiej zamieniona zostanie na drogę jednokierunkową po to, by zyskać miejsce na parking.
Czytaj dalej

Mandaty za brak nadzoru

Nakielscy strażnicy miejscy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Łapią psy, które pozostają bez nadzoru i stwarzają zagrożenie. Ich właściciele nie pozostają bezkarni. Konsekwentnie wręcza się im mandaty.

Czytaj dalej

Pozytywnie zakręcona

dsc_001930 lat – mało który zakład pracy może pochwalić się tak długim czasem funkcjonowania. Powód do dumy ma właścicielka nakielskiego Salonu Fryzjerskiego „Iga” Jadwiga Kropińska, która od 30 lat z powodzeniem prowadzi swój salon. Poniżej rozmowa z nią. Mówi w nim m.in. o historii salonu, jak i o fryzjerstwie.

Czytaj dalej

Rozmowa telefoniczna kluczowa w sprawie

Prokuratura Rejonowa w Mogilnie prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nakle, którzy pełnili służbę w nocy, w której zamordowano 16-letniego Kamila G.
Czytaj dalej

„Śpiąca królewna?”

Niepokojąc się o los swojej sąsiadki, mieszkająca w Nakle kobieta postanowiła zawiadomić odpowiednie służby o tym, że od kilku dni nie może nawiązać kontaktu ze znajomą. W trosce o jej los poprosiła o przybycie funkcjonariuszy straży pożarnej, którzy w asyście policji w środę, 29 stycznia, zjawili się pod wskazanymi drzwiami przy ulicy Rudki w Nakle.
Czytaj dalej