Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Miesięczne archiwum: Marzec 2014

Więcej za wodę i ścieki

DSC_1270Od maja bieżącego roku usługobiorcy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Mroczy sp. z o.o. zapłacą więcej za zużytą wodę i odprowadzone ścieki. Nowe stawki zaakceptowali radni mroteckiej Rady Miejskiej. Cena 1 metra sześciennego wody wzrośnie o 5 groszy, a odprowadzonych ścieków – o 10 groszy.
Czytaj dalej

Burmistrz musi zapłacić

Spór między Józefem i Kamilą Maroszami a burmistrzem Kcyni Piotrem Hemmerlingiem trwa już od 2011 roku. Przyczyną waśni jest wpis, który Hemmerling zamieścił na swoim oficjalnym blogu. Maroszowie uważają, że uderzył on w ich dobra osobiste. Sprawa trafiła do sądu cywilnego. Czytaj dalej

Gdzie pojawią się nowe parkingi?

GDZIE POJAWIĄ SIĘ NOWE PARKINGIRadny Rady Miejskiej w Nakle Jan Światłowski przypomniał o interpelacji sprzed 18 miesięcy dotyczącej miejsc parkingowych. Poinformował, że półtora roku temu burmistrz miasta i gminy Nakło miał zinwentaryzować miejsca, które docelowo mają spełniać funkcje parkingów w Nakle w związku z rosnącą liczbą pojazdów.
Czytaj dalej

Zażarta walka

Głosując nad budżetem gminnym, radni głosowali również nad projektem powstania kosztownego placu zabaw w parku 700-lecia w Nakle. Tym bardziej dziwi fakt, że dwa miesiące po zatwierdzeniu budżetu, po rozstrzygnięciu już przetargu na budowę tego placu zabaw, radny Rady Miejskiej w Nakle Bolesław Kalisz zaczął sugerować, aby pieniądze przeznaczone na budowę placu zabaw przekazać jednak na monitoring.
Czytaj dalej

Nakło w czołówce

Zestawienie środków pozyskanych w 2013 roku1 620 zł na dorosłego mieszkańca gminy – tyle funduszy dostała w ubiegłym roku gmina Nakło. Pieniądze pozyskane przez gminę Nakło w ubiegłym roku to niebagatelna suma. Radny Henryk Podejko podczas sesji Rady Miejskiej w Nakle zaprezentował zestawienie pozyskanych funduszy.
Czytaj dalej

Najmłodsze sołectwo w gminie

spotkanie sprawozdawcze w lubaszczuUrządzenie alei spacerowej, bieg uliczny dla dzieci, festyn rodzinny i nowe barierki drogowe – to najważniejsze punkty sprawozdania, które zostało przedstawione podczas zebrania mieszkańców sołectwa Lubaszcz.
Czytaj dalej

Nierówna walka

Wyrównanie terenu w bielawachMieszkańcy sołectwa Bielawy czują się oszukani. – Z naszym zdaniem nikt się nie liczy! – krzyczeli, wyjątkowo zgodnie mieszkańcy Bielaw podczas zebrania sołeckiego, które odbyło się w środę, 26 lutego. Co do innych kwestii zgody nie ma. Jest za to działka, która stanowi początek wszystkich wiejskich sporów.
Czytaj dalej

Po co to komu?

czy WARTO CHODZICCzy warto przychodzić na zebrania sołectw i samorządów na terenie gminy Nakło? Takie pytania często zadają sobie mieszkańcy i wnioskując po frekwencji na tego typu zgromadzeniach, większość z nich odpowiada przecząco.
Czytaj dalej

„Jestem tylko impulsem”

Wywiad z Adamem ZubrzyckimBardzo młody człowiek o bardzo wyrazistych przekonaniach. W ubiegłym tygodniu otrzymał tytuł „Społecznik Roku 2014”, który przyznały mu władze gminy Kcynia. Kim jest kcynianin Adam Zubrzycki i co sądzi o swojej nagrodzie? Czytaj dalej