Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Ok. 20% badanych uzyskało nieprawidłowe wyniki

zdjęcie2Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle zostali przebadani w kierunku nietolerancji laktozy. Badania przeprowadziła magister dietetyki Klaudia Łochocka z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, obecnie doktorantka w Klinice Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, współpracująca ze Studiem Stylizacji i Urody mgr Jolanty Madaj w Nakle.
O tym, czym jest i jakie mogą być skutki nietolerancji laktozy, a także jak można ich uniknąć mogli się dowiedzieć uczniowie nakielskiego „Staszica”. Ta placówka ubiega się o przyjęcie do kujawsko-pomorskiej sieci szkół promujących zdrowie.
– Zależy nam na tym, aby nasi uczniowie w szkole posiedli jak najlepszą wiedzę na temat tego, w jaki sposób powinni dbać o zdrowie – powiedziała dyrektorka nakielskiego „Staszica” Alicja Czubak. – Ta tematyka zawsze była dla nas ważna, ale obecnie postanowiliśmy w tym zakresie robić jeszcze więcej niż dotąd. Dlatego cieszymy się zarówno z możliwości współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu, jak i ze Studiem Stylizacji i Urody mgr Jolanty Madaj w Nakle. Działając w imieniu obu tych instytucji dietetyk, a obecnie również doktorant UM w Poznaniu – pani Klaudia Łochocka w okresie od października do grudnia przebadała ponad 60 uczniów naszej szkoły w kierunku zaburzenia, tj. nietolerancji laktozy – dodała.

Więcej w papierowej wersji naszego tygodnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.