Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Kroll wciąż walczy

Wyjaśnienie nieścisłości w artykuleAdam Kroll, tak jak obiecał, nie porzuca sprawy Banku Spółdzielczego w Kcyni. Jego wystąpienie, dotyczące niewłaściwych praktyk, jakie w jego ocenie funkcjonują w kcyńskim banku, wzbudziło niemałą wrzawę w trakcie sesji Rady Miejskiej w Kcyni.
W polemikę z Krollem weszli uczestniczący w sesji radni i sołtysi. Część z nich jest spółdzielcami banku. Bohater artykułu z ubiegłego tygodnia w naszym tygodniku Adam Kroll poprosił o wyjaśnienie pewnego błędu, jaki pojawił się w tekście.
– Ja nie zaskarżyłem do sądu decyzji o usunięciu mnie z rady. Do sądu poszedłem dopiero, jak wyrzucono mnie ze spółdzielni – wyjaśnił Kroll, zaznaczając przy tym, że zanim udał się na drogę sądową i zanim opublikował pamiętny list, będący jego oceną działań banku na stronie kcynia.info, wykorzystał wszystkie inne możliwości zatrzymania szkodliwych jego zdaniem procederów, gdy działał w tym banku. Sprawa jest bardzo skomplikowana i wiąże się dużymi emocjami. Podczas sesji rady miejskiej, przy okazji wystąpienia Krolla, wybuchła taka wrzawa, że aby opanować sytuację, przewodnicząca tej rady Gabriela Repczyńska musiała zarządzić przerwę.

Więcej w papierowej wersji naszego tygodnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.