Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Konkretne inwestycje

Podczas zebrania w Potulicach

Podczas zebrania w Potulicach

28 tys. zł z funduszu sołeckiego na 2014 r. mieszkańcy Potulic przeznaczyli głównie na inwestycje. Chcą zmodernizować chodnik oraz oświetlić ulice na nowych osiedlach. Mieszkańcy byli zgodni co do takiego podziału funduszu.

Potulice do podziału otrzymały 28 181 zł.Te pieniądze chcą zainwestować w realizację konkretnych inwestycji. Za 15 000 zł zmodernizowany zostanie chodnik wzdłuż ulicy Parkowej od fontanny do krzyża. Na oświetlenie ulic na nowych osiedlach mieszkaniowych w Potulicach sołectwo chce przeznaczyć 9 000 zł.
– Chcemy zakupić również namiot – poinformował Tadeusz Matczuk, sołtys Potulic. – Będzie on potrzebny podczas prowadzenia różnego rodzaju imprez – dodał. Na „integrację” mieszkańców przeznaczono 3 000 zł.
Zaproponowane przez sołtysa inwestycje przeszły jednogłośnie.
Dobrą wiadomością dla potuliczan jest również zapowiedziana przez nakielski ratusz budowa ulicy Polnej. Przetarg został ogłoszony. Mieszkańcy od lat borykają się z trudnościami, jeżeli chodzi o stan nawierzchni tej „ulicy”.
Pojawił się również pomysł odrestaurowania fontanny.
– Niegdyś było to miejsce, gdzie można było się spotkać – mówiono. – Fontanna była naprawdę piękna. Czas przywrócić jej dawny wygląd, by na nowo stała się ona naszą wizytówką – akcentowano.
Spotkanie przebiegło bez niepotrzebnych emocji. MP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.