Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Barwne opowieści

Podczas spotkania. Siedzą – Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller

Podczas spotkania. Siedzą – Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller

W środę, 18 września, członkowie kcyńskiego Dyskusyjnego Klubu Książki uczestniczyli w spotkaniu z Anną Dziewit-Meller i Marcinem Mellerem – autorami podróżniczo-reporterskiej książki Gaumardżos! Autorzy książki snuli barwne opowieści o Gruzji, ilustrując je bogatym materiałem zdjęciowym. Spotkanie odbyło się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy przy współpracy Instytutu Książki w Warszawie.
Anna Dziewit-Meller – dziennikarka i reporterka, autorka (razem z Agnieszką Drotkiewicz) książek: Głośniej! Rozmowy z pisarkami oraz Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami.
Swoje teksty publikowała m.in. w Polityce, Wysokich Obcasach i Lampie. W 2012 zadebiutowała jako autorka powieści książką pt. Disko. Pracuje w TVN. Związana była z radiem Zet i Chilli Zet. Wokalistka i gitarzystka zespołu Andy.
Marcin Meller – dziennikarz, prezenter telewizyjny, w latach 1991 – 2003 reporter Polityki, jako jej wysłannik po raz pierwszy trafił do Gruzji, opisywał konflikty w Iranie, Czeczenii, byłej Jugosławii i Afryce. Przez dwa lata prowadził pierwszy w Polsce reality show Agent. W latach 2003 – 2012 redaktor naczelny polskiej edycji miesięcznika Playboy. Od 2005 do 2008 – współprowadzący program Dzień dobry TVN, obecnie gospodarz Drugiego śniadania mistrzów w TVN24. Pisze felietony dla Newsweeka.
Kolejny wyjazd na spotkanie do WiMBP w Bydgoszczy już 8 listopada, a prelegentem będzie Marcin Kydryński – syn Haliny Kunickiej i Lucjana Kydryńskiego.
Ilona Kurdelska, dyrektorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.