Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Skarbnik nadużyła zaufania wójta

Krzysztof M.

Krzysztof M.

Po zeznaniach złożonych w nakielskim sądzie przez Krzysztofa M. – kiedyś pracownika Urzędu Gminy Sadki przyszedł czas na zeznania osób, które pomogą wydać wyrok. Na pierwszy ogień poszli: wójt gminy Sadki Zygmunt Gliszczyński oraz Anna Gręda – kierowniczka referatu finansów i budżetu Urzędu Gminy Sadki. Oskarżony o popełnienie przestępstwa Krzysztof M. przysłuchiwał się zeznaniom świadków.– Nie znam szczegółów sprawy, ale wiem, że chodzi o pana Krzysztofa M. – mówili zgodnie w poniedziałek, 23 września, w nakielskim sądzie świadkowie. – Pan Krzysztof jeździł własnym autem. Nadzorował wykonywane prace na terenie gminy Sadki – dodawali.
Przypomnijmy, że sprawa dotyczy ujawnionych nieprawidłowości w gospodarce paliwowej w Urzędzie Gminy Sadki. W trakcie przeprowadzonej kontroli komisja potwierdziła rozbieżności między dokumentami finansowo-księgowymi a prowadzoną ewidencją zakupionego i zużytego paliwa. Sprawą zainteresowano prokuraturę. Ta wszczęła śledztwo i ujawniła 34 przypadki przekroczenia uprawnień przez Krzysztofa M.

Więcej w papierowej wersji naszego tygodnika.

10 odpowiedzi na „Skarbnik nadużyła zaufania wójta”

 • Czego to nie wymyśli minister finansów Jacek Rostowski, to ja jemu podpowiem jaki znowu podatek wprowadzić. Otóż nakielskie PSL organizuje wycieczki statkiem rzecznym i prowadzi kampanię mającą na celu poprawę wizerunku PSL. Działając w szarej strefie na tzw. „na czarno” nie odprowadzają podatku od prowadzonej działalności. Tym samym zabierają pracę uczciwym agencjom turystycznym i specjalistom od PR, którzy uczciwie płacą podatki.

 • Czego to nie wymyśli minister finansów Jacek Rostowski, to ja podpowiem jaki znowu podatek wprowadzić. Otóż nakielskie PSL organizuje wycieczki statkiem rzecznym i prowadzi kampanię mającą na celu poprawę wizerunku PSL. Prowadząc działalność „na czarno” nie odprowadzają podatków. Tym samym zabierają pracę uczciwym agencjom turystycznym i specjalistom od PR, którzy płacą podatki. PSL proponuję zalegalizować działalność, bądź wynajmować firmy działające na rynku legalnie.

  P.S. Wycieczki są ok, właściwie nie za bardzo jestem przeciw organizatorom, poza pomysłami ministra, który dwoi się i troi w obdzieraniu społeczeństwa.

 • Miła niespodzianka z zmianą układu i szaty graficznej NCZ. Chociaż jeszcze jestem przyzwyczajony do poprzedniej kolorystyki odpowiadającej barwom charakterystycznym NCZ w wersji drukowanej. Co do forum – doczekałem się zmian. Przydałaby się punktacja wpisów +/- tak jak na innych forach internetowych. Ciekawe jak będzie funkcjonować anonimowość wpisów, IP, moderacja, cenzura, itd. Jak wpłynie na popularność i jakość forum. Powodzenia

 • Nie wierzę, żeby burmistrz był na tyle nierozsądny, aby na dożynkach suto zastawić stół tylko dla VIP-ów. W grę wchodzi jedynie głupota albo złośliwość urzędnika z magistratu bądź gościnność i pracowitość Pań z Kół Gospodyń Wiejskich.

  P.S. O co chodzi z rubryka „witryna internetowa”. Zamiast tego powinno być chyba „tytuł wpisu”.

 • Mam do przekazania apel do czytelników i władzy. Czy naprawdę nie da się nic zrobić z reorganizacją ruchu dla usprawnienia komunikacji? Przecież po zamknięciu mostu cukrowskiego przejazd przez miasto w godzinach szczytu jest koszmarem. Można byłoby przejazd kolejowy na Pocztowej zmienić na dwukierunkowy.

 • Myślę, że po zmianie władzy wiele faktów ujrzy światło dzienne. Czyżbym się mylił? hmmm….

 • wordpress.nakielskiczas.pl is really cool!!
  facebook messenger

 • wordpress.nakielskiczas.pl is really interesting for me
  where can i buy steroids online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.