Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Ogień spustoszył dwupokojowe mieszkanie

sam006Ogień spowodował dość duże straty materialne w jednym z mieszkań w bloku nr 5 na osiedlu Łokietka w Nakle. Na szczęście w mieszkaniu nie było ludzi. Był tam jednak pies, który się spalił. Służby medyczne zajęły się właścicielami mieszkania, którzy przybyli na miejsca zdarzenia i weszły do lokalu, szukając w nim pozostawionego psa.

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w godzinach wieczornych w poniedziałek, 28 października. Ogień spowodował dość duże straty materialne w dwupokojowym mieszkaniu na pierwszym piętrze.

– Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do nas o godz. 19.26 – informuje dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nakle mł. bryg. Sławomir Murawski. – Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w ogniu stanęło pomieszczenie kuchenne. Po otwarciu drzwi mieszkania odczuwalne było silne zadymienie, przedostające się na klatkę schodową. Po pewnym czasie na miejsce dotarli właściciele mieszkania, którzy weszli do lokalu, chcąc wydobyć z niego psa. Właścicielami zajęły się służby medyczne, gdyż podtruli się oni tlenkiem węgla. Odmówili jednak przetransportowania ich do szpitala. Mieszkanie nie nadaje się do zamieszkania – dodaje. Jednocześnie informuje on, iż żadne z mieszkań zlokalizowanych na parterze czy na drugim piętrze nie uległo zalaniu bądź nadpaleniu.

Na miejsce zadysponowano aż pięć zastępów straży pożarnej, służby medyczne, policjantów i strażników miejskich. Akcja trwała ponad godzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.