Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Niepokojąco rośnie bezrobocie

Podczas sesji

Podczas sesji

Niepokojące jest to, że w powiecie nakielskim przybywa bezrobotnych. W najlepszej sytuacji, jeśli chodzi o podjęcie pracy, są mieszkańcy miasta i gminy Nakło. Niejeden dojeżdża do pracy w Bydgoszczy.

– W 2008 r. mieliśmy w powiecie ok. 4 600 bezrobotnych, z tego ok. 1 600 w mieście i gminie Nakło, czyli mniej aniżeli teraz – zauważył podczas ubiegłotygodniowej sesji nakielskiej Rady Miejskiej dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle Przemysław Ulatowski. – Analizując jednak rok 2004, to w powiecie mieliśmy ponad 11 500 bezrobotnych, w samym mieście i gminie Nakło około 4 600 – dodał. Jednocześnie stwierdził on, iż rynek pracy nadal jest nieustabilizowany.

Więcej na temat w papierowej wersji naszego tygodnika.

6 odpowiedzi na „Niepokojąco rośnie bezrobocie”

  • Przestańcie łączyć bezrobocie z brakiem obwodnicy, która powstanie i nie będzie miała żadnego wpływu na zmniejszenie bezrobocia.

  • NCZ uszła wiadomość news od cicestarosty pragnącego zwiększyć środki na staże kosztem szkoleń, ponieważ uważa , że są one nieefektywne. Co o tym sądzicie? Dla kogo mają być staże?

  • a co sie dizwic skoro w tym nakle glupim niema pracy dla ludzii czeka jej szukac w bydgoszczy tam gdzie jest szansa na zatrudnienie malo sie staraja w nakle o prace

  • Starostwo kupuje budynek po telekomunikacji. Po co? Czy któryś z petentów zauważył niby ciasnotę w urzędzie? Bo ja nie. Mało tego, kupują bez konsultacji społecznej. Toż prawdziwa dyktatura władzy. Co na to radni? Czas zmienić starostę na kogoś z przedsiębiorców znającego się na zarządzaniu.

  • „Nie upłynęło nawet dziesięć lat od wstąpienia Polski do UE, a polska gospodarka jest jedną z najsilniejszych w Europie. W przeciwieństwie do innych wschodzących post-komunistycznych gospodarek europejskich Polska obrała powolną i przemyślaną drogę prywatyzacji i nie wspomaga się pożyczaniem na masową skalę” – pisze amerykański portal rynkowy „Market Watch”.

    Portal dodaje, że nawet w czasie apogeum europejskiego kryzysu polski PKB rósł w tempie 1,6 procent rocznie. A to przekłada się na sukcesy: obecnie Polska jest uważana za trzeci najbardziej interesujący obszar do inwestycji.

  • do xx, nie czytaj głupot. Te sukcesy to chyba w Bankach zwłaszcza w Amer Gold z Józefem Bąkiem na czele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.