Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

„Zostali oni skazani na kary pieniężne”

z7609710Q,Sad– Nie można przejść do porządku dziennego nad tą sprawą – oznajmił burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling o wyroku sądowym dotyczącym wskazania winnych za zaistniałe nieprawidłowości przy budowie kcyńskiej kanalizacji miejskiej. I chce zamknąć dalszą dyskusję na ten temat.

Przypominamy. W Kcyni pobudowano częściowo kanalizację miejską. Połowę pieniędzy na położenie rur dał Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Prace zakończono przed poprzednimi wyborami samorządowymi. Na portalu internetowym Urzędu Miejskiego w Kcyni „odtrąbiono” wszem wobec sukces. Urzędnicze uwielbienie działań poprzedniej władzy było wręcz karykaturą rzeczowej informacji. Zwłaszcza że te ostatnie nie były takie optymistyczne. Kanalizacja – owszem jest, ale niekompletna, niezbudowana zgodnie z dokumentacją. Ostatecznie sprawa trafiła do sądu, a ten podjął decyzję. Wskazano winnych. Otrzymali oni wyroki – nieprawomocne jeszcze. Z kolei marszałek naszego województwa domaga się od gminy Kcynia zwrotu dotacji. Obecnie jest to już 3,3 mln zł.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Kcyni Hemmerling odniósł się do wyroku, który zapadł w sądzie.

– Nie wolno przejść do porządku dziennego nad sprawą, która funkcjonowała w obiegu medialnym przez ostatnie trzy lata, od kiedy dokonaliśmy, delikatnie mówiąc nieprawidłowości przy budowie kanalizacji – powiedział Hemmerling. – Wojewódzki Sąd Okręgowy uznał wszystkich oskarżonych za winnych zarzucanych im czynów. Zostali oni skazani na kary pieniężne. Nie będę dyskutował z wyrokiem, ale rozstrzygnął on, kto jest winien nieprawidłowościom. Tą sentencją chciałbym zamknąć temat kanalizacji w naszym mieście – podkreślił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.