Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Żale radnego Marka Wenerskiego

wenerski– Mam żal do pana, panie przewodniczący, że pan się ze mną nie skontaktował odnośnie do uchwał o podatkach od środków transportowych – tak oznajmił radny Marek Wenerski podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej w Mroczy.
Podczas obrad przyjęto nowe stawki podatków od środków transportu. Jak uzasadniał Wenerski, te obowiązujące w gminie Mrocza są jednymi z najwyższych w kraju.
– W przypadku pojazdów o masie powyżej 12 ton ta podwyżka jest wyższa niż ta założona przez Ministerstwo Finansów, które określiło wskaźnik podwyżek 2,5% – stwierdził Wenerski. – Dlaczego jest taka rozbieżność. Co do tej pory zostało zrobione za pieniądze z podatku od środków transportu dla transportowców? Budujemy obwodnicę za 20 mln złotych, a nie mamy przy niej zaplanowanych parkingów – zapytał radny i podkreślał, zapewniając jednocześnie, że jego głos jest wspólnym stanowiskiem mroteckiego środowiska transportowców.
Nadmieńmy, że radny gminny, a zarazem sołtys Wiela Marek Wenerski jest również przedsiębiorcą transportowym. Stąd też jego żal wyrażony do przewodniczącego mroteckiej Rady Miejskiej Romualda Rosińskiego. No i są pytania, na które nie doczekał się odpowiedzi.
Nowe podatki uchwalono. Uchwała przeszła zdecydowaną większością głosów. Przeciwko jej przyjęciu byli tylko dwaj radni.

Więcej w papierowej wersji naszego tygodnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.