Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Koniec prac i chaosu komunikacyjnego

s1Kierowcy i piesi w pełni mogą już korzystać z nakielskich jezdni i chodników zmodernizowanych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (w skrócie NPPDL). Mowa o ulicach: Bydgoskiej, ks. Piotra Skargi i Dworcowej. W środę, 20 listopada, oficjalnie oddano te ulice do użytku. Zanim jednak na ulicach wzmógł się ruch pojazdów – „ojcowie sukcesu” przecięli wstęgę, a proboszcz Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle ks. Tadeusz Michalak poświęcił te ulice.
Po kilku miesiącach prac i chaosu komunikacyjnego, jaki towarzyszył modernizacji ulic, w końcu zakończono prace. Koszt realizacji tej inwestycji zamknął się w kwocie ok. 2,5 mln zł. Wsparcie z zewnątrz wyniosło 1,1 mln zł (NPPDL). Kolejne 600 tys. zł przekazało Starostwo Powiatowe w Nakle. Realizacja inwestycji wiązała się też z wymianą w ulicach sieci sanitarnej i budową kanalizacji deszczowej. Tych zadań podjęło się nakielskie Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o., które wydatkowało na ten cel ok. 1 mln zł.

2 odpowiedzi na „Koniec prac i chaosu komunikacyjnego”

  • Nareszcie można odczuć, że życie Nakła zmienia się na lepsze. Najpierw basen, potem parkingi na szabelku, na Poznańskiej, na Gimnazjalnej, teraz droga na Skargi, na Bydgoskiej, Dworcowej , no i widać, że słowa o obwodnicy też powoli są realizowane.

  • W Bydgoszczy nakręca się spirala błędnego koła. Najpierw pod wpływem emocji nazwano most imieniem prezydenta Kaczyńskiego, co podziliło Polaków. Emocje opadły i most powinien zostać im. Kaczyńskiego. Teraz znowu dochodzi do ostrych podziałów, bo mimo, że nazwa wszystkim się podoba, to bydgoscy radni są niepoważni i wycofują się z podjętej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.