Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Kolejne „śmieciowe” etaty

naDSC_0600Urząd Miasta i Gminy Nakło przymierza się do utworzenia spółdzielni socjalnej. Samorząd gminny złożył już wniosek o udzielenie dotacji na utworzenie stanowisk pracy. Spółdzielnia ma zacząć swoje funkcjonowanie z początkiem 2014 r. Osoby w niej pracujące mają skupić się na segregacji odpadów segregowanych.
Spółdzielnia ma funkcjonować w Rozwarzynie, gdzie trafiają odpady segregowane odbierane od mieszkańców miasta i gminy Nakło. Wymagają one jednak dosegregowania. Tego zadania mają się podjąć pracownicy spółdzielni socjalnej, obsługiwanej przez 5–6 osób. Taką informację przekazał podczas ubiegłotygodniowej sesji nakielskiej Rady Miejskiej burmistrz miasta i gminy Nakło Sławomir Napierała.

Więcej w papierowej wersji naszego tygodnika.

2 odpowiedzi na „Kolejne „śmieciowe” etaty”

  • Sensowne posunięcie. Trzeba się starać o te 100 000 zł i tworzyć pracę ludziom, którzy z różnych względów nie mogą sobie znaleźć innej pracy lub nie są w stanie założyc własnej firmy. Tylko gdzie byli mędrcy miejscy, gdy tworzono monitoring miejski przy SM. W Bydgoszczy monitoring miejski funkcjonuje przy komendach policji. Kasę na kamerki w setkacyh tysięcy złotych dostają z PFRON. Obsługa jest z ludźmi z 1 i 2 grupą na wózkach. A w Nakle? Obsługa jak się domyślam z ciepłych posadek paryjnych. KAsa jest miejska. K….. j……… kiedy zlikwidujecie najdrosze i najukochańsze dziecko radnych jakim jest SM. Chyba dopiero wtedy gdy większość radnych się zmieni wtedy będzie zezwolenie na ruszenie SM, RN, ZRP.Te 6 ooo zł na miesiąc na łepka w SM to jest mało czy dużo

  • Moze sie poszczesci i bede konkurowac z Eurobac. W koncu przestana smrodzic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.