Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Korzystniej do końca roku!

kaliszDSC_0595Urząd Miasta i Gminy Nakło nagradza tych najemców mieszkań gminnych, którzy „skrzykną się” i w jednym czasie nabędą mieszkania zlokalizowane w jednym budynku. Jeszcze do końca 2013 r. mogą oni liczyć na ulgę w wysokości 95 procent. Od stycznia 2014 r. będzie ona niższa, bo 85-procentowa. Zdaniem radnego nakielskiej Rady Miejskiej Bolesława Kalisza nie wszystkich najemców jest stać na to, aby nabyć mieszkania. Tracą ci, którzy są w lepszej sytuacji finansowej.
Radni nakielskiej Rady Miejskiej wyrazili zgodę na nowe wysokości bonifikat udzielanych najemcom mieszkań gminnych. Zmniejszono je w następujący sposób: 75 procent – przy zapłacie ceny sprzedaży uiszczonej jednorazowo, nie później niż do dnia zawarcia umowy przenoszącej własność lokalu; 85 procent – gdy sprzedaż wszystkich lokali następuje w jednym dniu i cena sprzedaży uiszczana jest jednorazowo; 55 procent – przy zapłacie ceny lokalu mieszkalnego w ratach. Warunkiem udzielenia powyższych bonifikat jest złożenie oświadczenia o zrzeczeniu się roszczenia do zwrotu kaucji za lokal mieszkalny, a w przypadku jego braku bonifikata ulegnie zmniejszeniu o 5 procent. Bonifikaty obowiązywać będą od stycznia 2014 roku i dotyczyć będą wniosków złożonych po tym terminie. Jak zauważył podczas ubiegłotygodniowej sesji nakielskiej Rady Miejskiej zastępca burmistrza miasta i gminy Nakło Piotr Kalamon, podjęta przez radnych uchwała porządkuje wcześniej podjęte, dotyczące „sprzedaży mieszkań gminnych”.

Jedna odpowiedź na „Korzystniej do końca roku!”

  • Kto będzie kandydował na burmistrza Nakła. W Kcyni już oficjalnie wiadomo o kandydaturze Piotra Hemmerlinga i Franciszka Kubisztala. W Sadkach czuć kandydaturę Wojciecha Przygody. Jak będzie w Nakle? Napierała-SLD? Mikietyński-POPON? Błoński-PO? Miłowski-PSL? Tylko PiS nie ma nikogo aktywnego i wyrazistego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.