Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Nie obyło się bez krytyki

Ostatnie dni obfitowały w szereg niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Cała Polska, również mieszkańcy naszego powiatu żyli wiadomością o orkanie Ksawery, który przeszedł nad Polską. W naszym powiecie również zebrał swoje niechlubne żniwo – powyrywane drzewa, złamane gałęzie, poprzewracane słupy energetyczne i płoty, pozrywane dachy. Ksaweremu towarzyszyły zawieje śnieżne, a co za tym – liczne zdarzenia drogowe, w tym karambole. Często pojazdy kończyły swoją jazdę w rowach. W najgorszym stanie były drogi prostopadłe do kierunku wiatru. Tworzyły się na nich zaspy.
Nie obyło się bez krytyki. Mieszkańcy skarżyli się na zasypane drogi, nieodśnieżone chodniki, a co gorsza, na brak energii elektrycznej bądź przerwy w jej dostawie. W Olszewce (gmina Nakło) emocje sięgnęły zenitu.

Więcej w papierowej wersji naszego tygodnika.

Jedna odpowiedź na „Nie obyło się bez krytyki”

  • Ludzie robią problemy kiedy brakuje prądu, a nie zdają sobie sprawy, że większość linii napowietrznych to instalacje z lat 80-tych, przestarzałe. Należy włożyć duże pieniądze w odnowę polskiego systemu przesyłowego, a co więcej, postarać się o budowę nowych elektrowni, których bardzo brakuje. Stąd moje zdziwienie gdy mieszkańcy Paterka nie godzą się na budowę biogazowni w Rozwarzynie, która część tych problemów by rozwiązała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.