Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Ksawery kosztował „powiat” 91 500 zł!

komisjaDSC_0370Głównie o przyszłorocznych zamierzeniach mówiono podczas piątkowego (13 grudnia) posiedzenia nakielskiej komisji bezpieczeństwa i porządku. Zaopiniowano projektu budżetu nakielskiego samorządu powiatowego zaplanowany na realizację zadań z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Przyjęto też przyszłoroczny plan pracy wspomnianej komisji. Ponadto omówiono sprawy bieżące. Padła przerażająca kwota 91 500 zł. Tyle Starostwo Powiatowe w Nakle wydało na odśnieżanie dróg powiatowych. Ta kwota dotyczy raptem 3 dni odśnieżania dróg.
Podczas posiedzenia, poruszając sprawy bieżące, skupiono się na ostatnich dniach, kiedy to przez nasz powiat przeszedł orkan Ksawery. W tych dniach na wysokich obrotach byli głównie strażacy, policjanci oraz „energetyka”.
– Bez prądu było ok. 3 000 domostw – poinformował Dariusz Domek, kierownik referatu spraw obywatelskich i zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Nakle. Skupiono się na problemie, jaki pojawił się w tych trudnych dniach. Zablokowana była linia 991. Podjęto decyzję o kierowaniu zgłoszeń do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle.

Więcej w papierowej wersji naszego tygodnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.