Tygodnik lokalny powiatu nakielskiego

Urzędnicy przekroczyli swoje uprawnienia?

dwDSC_0635Budynek zlokalizowany przy ulicy Dworcowej w Nakle stał się przedmiotem postępowania prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Nakle pod nadzorem nakielskiej prokuratury. Zmierza ono do ustalenia przyczyn nabycia przez Urząd Miasta i Gminy w Nakle budynku, który jak to swego czasu określił radny nakielskiej Rady Miejskiej Bolesław Kalisz „umiera na stojąco”. Żeby tego było mało za rządów poprzedniego burmistrza miasta i gminy Nakło Zenona Grzegorka wykonano projekt na wykonanie w budynku sześciu mieszkań. Niestety, za projektem nie poszły żadne pieniądze na wykonanie tych mieszkań. Był to więc projekt dla projektu, z perspektywy czasu ok. 40 000 zł wyrzucone w błoto.
Do nakielskiego ratusza trafił operat szacunkowy, bo zgodnie z wolą radnych nakielskiej Rady Miejskiej budynek przy Dworcowej ma być sprzedany. Rzeczoznawca wycenił obiekt na 185 000 zł. Nie ogłoszono jednak jeszcze przetargu. I na tej informacji należałoby zakończyć. Jak udało nam się jednak ustalić, budynek przy Dworcowej jest przedmiotem postępowania prowadzonego pod nadzorem prokuratury. Czego ono dotyczy?

Więcej w papierowej wersji naszego tygodnika.

3 odpowiedzi na „Urzędnicy przekroczyli swoje uprawnienia?”

  • A za 5 lat prokuratura będzie badać dlaczego Nakło jest miastem szpetnych i wątpliwie potrzebnych barierek i dlaczego wybetonowano rowy na ulicy Karnowskiej. Nakielscy politycy mają może dobre intencje ale zazwyczaj okraszone są bezmyślnością.

  • Dajcie spokój. Sprawa zostanie umorzona. Przecież wiadomo, że urzędnicy są bezkarni. Szkoda. Bo to są nasze zmarnowane pieniążki. Pan Grzegorek powinien teraz za wszystkie pulkowniki zapłacić z własnej kieszeni

  • Podejrzewam, że sprawa zostanie umorzona, ponieważ w Polsce urzędnicy są bezkarni. Mało tego, obawiam się, że podobny chwyt zastosują w przypadku białej szkoły w Paterku a nawet pójdą o krok dalej. Daję głowę uciąć, że przed wyborami przyjedzie Mesowa z kiełbasą wyborczą na przecięcie wstęgi i zawiesi tabliczkę „Ekomuzeum Paterek” na poparcie już dziś po cichu lansowanych pomysłów na muzeum, szkółkę ekologi, hostel, spółdzielnię socjalną – to wszystko w budynku po byłej szkole. Dać budynek i wyremontować go -żaden problem, bo 200 tys. zł na remont to żaden problem. Problemem jest kto to będzie podobnie jak w przypadku mariny wydawał rocznie milion złotych rocznie na funkcjonowanie. Dlatego będzie tylko kiełbasa przedwyborcza, a po wyborach wszystko się zapomni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.